A A A

Teisipäev, 28. märts 2017 22:42

EST ENG RUS

Prindi

Korduma kippuvad küsimused

Mul on korter korterelamus ning ma soovin seda müüa/rentida, kuid hoonel tervikuna puudub energiamärgis ja teised naabrid/korteriühistu ei soovi energiamärgist taotleda. Kuidas peaksin käituma?

Hea oleks siiski ühisele kokkuleppele jõuda ning hoonele ühiselt tellida energiamärgis. Käesoleva aasta algusest jõustusid ka korteriomandiseaduse ja korteriühistuseaduse muudatused, millede kohaselt tuleb vähemalt ühe korteriomaniku või korteriühistu liikme nõudmisel ühe kuu jooksul nõude esitamisest arvates hoone valitsejal või korteriühistu juhatusel tellida hoone energiamärgis. Kuid kui koostöövalmidust ei ole, siis saate ka üksi hoonele energiamärgise tellida ning hiljem tsiviilvaidluse korras kohtu kaudu teistelt kulutuste katmine osaliselt hüvitada vastavalt asjaõiguses käsitletud kaasomandi valdamist puudutavatele punktidele.
 

Majale on väljastatud 2010 energiamärgis klassiga C kuid nüüd tulemusi võrreldes kuuluks hoone klassi D. Kas energiamärgise väljastaja /energia audiitor tegi kuskil vea? Kas me peame hankima/saama uue märgise?

Teile väljastatud märgis ei ole väär, vaid alates 2013. maist kehtib uus klassifikatsioon hoonete energiaklassi määramiseks. Uus klassifikatsioon on natuke karmimate nõudmistega võrreldes eelnevaga (2008 aasta määrus). Kuid enne 2013 maid väljastatud energiamärgised kehtivad kuni nendele märgitud tähtajani (10 aastat).